Alanya Dim Çayı

Dim çayı Lara'nın hayatı destekler. Vadi çevresinde inanılmaz bir doğa ve birçok eğlence imkanı vardır. Ayrıca, katılmak ve Nehir daha fazla olabilecek pek çok gezi faaliyetleri.

Alanya Dim Çayı

Dim çayı yaşam desteği ve canlı bir akış ve eğlence alanı olarak Lara'nın puan nefes alıyor. Daireler Doğu Yakası ve araba ile Alanya merkeze yaklaşık 30 kilometre mesafede yer almaktadır. Toros Dağların tepesinde olan Alakise Köyü Nehrin başlangıç noktasıdır ve Akdeniz'e Kestel ve Tosmur bölgelerinin sınırında akar. Dim çayı yaklaşık 60 kilometre ve Dim köyleri olarak adlandırılan bu yakınlarında 15 yerleşim uzunluğa sahiptir. Kışın alınan kar, ilkbaharda Nehre erimeye başlar. Bu nedenle, Nehrin suyu her mevsim soğuk. Dim Vadisi Nehri tarafından oluşturulmuştur ve muz ve portakal alanda yetiştirilmektedir.

Dim Nehri Etrafında

Dim Nehri civarında bulunmaktadır. Piknik alanları, restoran ve kafelerin bazıları. Sıcak yaz günlerinde serin için Nehir üzerinde set up platformlardır. Restoranlarda birçok lezzetli yemekler ve içecekler sunuyoruz. Bazıları balık kendi yemeğini yakalamak ve hizmet verebilir. Ayrıca, çeşitli gezi faaliyetleri. Özellikle, rafting turistler arasında çok popüler. Dim çayı Yolu üzerinde, Dim Mağarası. Ayrıca görmek gerekir doğanın bir başka güzelliği. Geziler oraya gitmek için yürüyüşe katılabilirsiniz. Mağaranın en üst noktaya ulaştığında, Dim Nehri vadisinin kuş bakışı keyfini çıkarabilirsiniz. Burada Dim Nehri üzerinde bazı pratik bilgiler bulabilirsiniz.

dim river natural

Pratik Bilgiler

  • Dim Vadisi ve tesislerin çevresinde genellikle Cumartesi ve pazar günleri kalabalık. Yerel halk pazarları piknik alanları ziyaret etmeyi tercih ediyor. Eğer kalabalık ve hareketli bir ortam isterseniz, hafta sonları sizin için en iyisidir. Eğer daha huzurlu ve sakin bir ortama ihtiyacınız varsa, yolculuğunuz Nehir Dim için bir günlük seçmelisiniz.
  • Araba ile Nehir Dim gidebilirsiniz. Ancak, eğer bunu tercih etmezseniz veya Eğer bir araba yoksa, toplu taşıma seçenekleri de var. Alanya merkeze bir taksi alabilir ve bu Nehir Dim yaklaşık 50 DENE maliyetleri. Ayrıca Alanya Merkez Nehre giden otobüsler var. Otobüste giderken, tesislerinden birini seçin ve istediğiniz herhangi bir yere atlamak. Başka bir seçenek, Alanya Merkez Tosmur arasında otobüsle. Tosmur merkezinde geldikten sonra, Nehre giden bir otobüse binebilirsiniz.
  • Dim Nehri bölgesine bu nedenle yüksek bir yerde, kışın kar alır. İlkbaharda kar Nehri erimeye başlar. Böylece su hem kış hem de yaz aylarında Nehirde soğuk. Nehirde yazın en sıcak günlerinde bile serin.
  • Ziyaret etmek ya da Vadi ye birçok güzel yerleri vardır. Çoğunlukla yaz ve kış açık. Restoranlarda servis edilen ana yemek alabalık balık. Tavuk ve et yemekleri de servis edilir, ama kendi yiyecek yakalamak için izin veren restoranlar vardır. Buralarda çoğunlukla ayaklarınız suda iken yiyebileceğiniz balık gölet, etrafında.
  • Nehrin etrafında çeşitli gezi faaliyetleri. Cip ya da motosiklet kiralamak ve Toros Dağları gezisi için gidebilirsiniz. Dim köylerinde günlük geziler sunan tesisler vardır. Ayrıca, Safari gruplar halinde düzenlenir.

Adınız Soyadınız *

Please enter your name.

E-posta

Please enter your mail.

Telefon *

Please enter your phone.

Skype