Ankara Kedisi

Ankara Kedisi

Türk Ankara kedisi sadece Türkiye'de değil, aynı zamanda Avrupa ve Amerika'da kedi en popüler ve en yaygın ırkları biridir. Bu kediler en çekici özelliği olan güzel, beyaz, yumuşak saçları var. Avrupa'da bu cins Ankara Kedisi olarak bilinir. Adı cins: Ankara kökeni geliyor. Ankara Türkiye'nin başkenti için eski adıdır. Bölgesi Anadolu merkezi, uzun tüylü ırkların ataları olarak kabul edilen kaynağı onlar.

Nasıl görünüyorlar?

Yukarıda söylediğimiz gibi, kendi cazibesini uzun, parlak ve yumuşak saçlar. Angora kedi hareket ederken, saç onun hareketi ile hareket eder. Vücudun farklı yerlerinde saç farklı miktarlarda, farklı uzunluklarda. Uzun saç boyun yer almaktadır. Genellikle, beyaz. Bacakları uzun, ama kısa fromt bacakları vardır. Vücutları kaslı ve pençeleri küçük ve yuvarlak. Mavi, sarı ya da yeşil gözleri var.

Nasıl bir karakteri var?

Bu akıllı, enerjik ve sosyal bir ırktır. Derinden insanlar ile bağlayın. İçinde yaşadıkları evi mallarını ve bunun yerine kendilerini ailenin bir parçası olarak ele alındığında, evin bir parçası olarak kendilerini kabul ederler. İnsanlar ile oynamayı seviyorum, ama inatçılar. Van kedileri daha enerjik ve eğlenceli oldukları ve, Van kedisi adore suyu sevmezler.

Bakım Ankara kedisi almak nasıl?

Angora kediler’ şekil ve organları güçlü, bu nedenle hasta almak kolay değildir. Çeşitli nedenlerden dolayı sağır olabilir. Onların gözünde farklı renkler bir veya her iki kulağı sağır olmak en muhtemel Angora Kediler. Ayrıca, sağırlık onlar için kalıtsal bir sakatlık olabilir. Angora kedi kulakları temizlenmiş ve haftalık kontrol edilmelidir. Ortalama ağırlıkları 2-4 kg arasında olduğunu ve en iyi şekilde 12-18 yıl arasında yaşıyorlar. Saçlarını doğal olarak güzel ve düşük bakım. Birkaç kez bir hafta fırçalama onlar için yeterlidir. Diğer ırklar daha az saç döken. Ağızlarını ve dişlerini düzenli olarak kontrol edilmelidir, ve onların çivi en az bir kez iki hafta içinde kesilmesi gerekir.

Angora Kediler hakkında bazı egzotik gerçekler:

1. Etrafında 17'inci yüzyılda Avrupalı denizciler hayran Angora kedi alıp Avrupa. Onların güzelliği dikkatini çekti ve hızlı bir şekilde, onlar ünlü ortada 18'inci yüzyıl. Birçok ünlü ressamların resimlerini onlara dahil. Fransız saraylarında bile hediye ettiler. Daha sonra, kısa bir süre için popülerliğini yitirdi. Amerika 1950'lerde tanıtıldı sonra tekrar popüler oldular.

2. Ankara kedisi cins kökeni Anadolu'nun merkezi olmasına rağmen, İtalya çok popülerdi ülke oldu. İnsanlar onlar için birçok dernek kurdular. Bunlardan en önemlisi biri Club Angora Turco Pietro Della Valle. Hala çalışıyor.

3. En önemli özellikleri, onların merak ve zeka vardır. Bilinen en meraklı kedi doğurmak ve çok hızlı ve kolay bir şekilde insanlar kendi oluşturdukları derin bağlantı sayesinde öğrenirler.

4. Karaciğer ve cilt hastalıkları Angora Kedi için çok önemli tehlikeler var. Bu düzenli olarak kontrol edilmelidir.

5. Bir gebelikte, Angora anne Kedi dört yavru doğurur. Annesi uzun süre yavrularını bırakmaz ve yetişkin kediler olduğunda onları olay tanıyabilir.

Adınız Soyadınız *

Please enter your name.

E-posta

Please enter your mail.

Telefon *

Please enter your phone.

Skype