Baklava Nasıl Yapılır

Baklava Nasıl Yapılır

Baklava Türkiye'nin en popüler çöller biridir. ‘Serbet’ adlı özel hamur ve şeker çok tatlı bir çöl. Türkiye'den yabancı insanlar için Baklava getirmek için çok geleneksel. Ayrıca, Türkiye'de, insanların ailelerine de çeşitli vesilelerle Baklava getir. Baklava da toplantılar ve Bayram kutlamaları için geleneksel bir çöl. Genellikle, modern Türk halkının mağazalarına Baklava satın almak, ama birçok insan hala evde olun. Deneyimli anne veya büyükanne evde yaptığında daha iyidir.

Malzemeler

Un - 5 bardak

- 3 yumurta

Süt - 1 bardak

Ayçiçeği tohumu yağı - 1 su bardağı

Kabartma tozu - 1 paket

Sirke - 1 kahve kaşığı

Tuz - ½ çay kaşığı

Sayfaları arasında ince yaprak ve hamur rulo

Mısır nişastası - 1,5 bardak

Erimiş tereyağı - 250 gram

Ezilmiş ceviz - 3 gözlük

Şurubu için

Şeker - 3,5 bardak

Su - 3.5 bardak

- ½ Kahve kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Porsiyon için

Fıstık tozu - ½ bardak

Hazırlık

1. Derin bir karıştırma kabına unu koyun. Parmağınızla unun ortasında derin bir havuz yapmak. Yumurta, süt, ayçiçeği tohumu yağı, havuzda tozu, sirke ve kabartma tozunu koyun.

2. Karışımı maddeler yavaşça ve bir hamur haline getirmek. Hamur ıslak bir bez koyun ve bir saat boyunca oda sıcaklığında bekletin.

3. 20 eşit parçaya hamur bölün. Çok ince levhalar içine hamur rulo. Onları kırmadan mümkün olduğunca ince. Onları rulo yaparken mısır nişastası kullanın.

4. Üst üste tüm sayfaları yerleştirin ve haddeleme devam edin.

5. Levhalar arasında küçük pot ve yağı eritin.

6. Tereyağı ile fırın tepsisi altındaki yağ. Alt ve üst için en iyi iki sayfa boş.

7. Tepsiye üst üste hamur 10 yaprak koymak; onları yaymak bu işlem sırasında eritilmiş tereyağı.

8. Bu 10 sayfa üstünde ceviz yayılır.

9. Birbirlerinin üstüne trey üzerinde yaprak geri kalanı koymak; levhalar arasında erimiş tereyağı yaymak için unutmayın. Bir bıçakla trey alt kısmına doğru yaprak kenarlarına doğru itin.

10. Çapraz şeklinde Baklava dilimi. Forma artık yaprak üzerine tereyağı eritilmiş. 50 dakika kadar 180 derece ısıtılmış fırında trey koymak.

11. Derin bir tencerede su ile şurubu karıştırın şeker hazırlamak ve 25 dakika kadar karışımı kaynatın. Kaynayan karışımı limon suyu ekledikten sonra, al ocağı.

12. Baklava fırında pişirilir sonra, yavaş yavaş tepsinin üzerine şurubu dökün. Üzerine yayılmış toz fıstık ile Baklava ikram edin.

 

Adınız Soyadınız *

Please enter your name.

E-posta

Please enter your mail.

Telefon *

Please enter your phone.

Skype