Oturma İzni - Türkiye

summerhome oturma izniTürkiye'ye giriş yapmak isteyen yabancı uyruklu (30,60 veya 90 gün) vize veya vize muafiyeti olmalı. (Genellikle 1 yıl) daha uzun süre kalmak isteyen yabancıların Türkiye'de oturma izni için başvurmaları gerekmektedir.

Biyometrik fotoğraf ile online başvuru formu doldurmak gerekir her şeyden önce.
Türkiye'de oturma izni almak için, aşağıdaki belgeler gerekir:
- oturma izni uygulaması
son giriş ile geçerli bir pasaport veya seyahat belgesi - orijinal ve kopyası (fotoğraf sayfa ve sayfa)
- dört adet vesikalık fotoğraf
adı ile hesabı Türk Bankası - başka bir para birimi (ayda 500 dolar veya eşdeğer) mali kaynakları ile ilgili beyanı ve ispatı
Türkiye'de geçerli sağlık sigortası
- kalacağınız yer Türkiye'de bir mülk sahibi imzalı ve noter tasdikli kira kontratı veya kanıt (ya da bir kopyasını adresi ile resmi belge)

İlk uygulama

Eğer ilk defa oturma izni için başvuruda bulunuyorsanız, ofise gitmeden önce online rezervasyon yapmak gerekir. Online rezervasyon turist vizenizin süresi dolmadan önce yapılmalıdır. Sonra gerekir doldurun e-ikamet - online uygulama resmi web sitesiwww.goc.gov.trve tüm belgeler daha önce de belirtildiği.
Eğer ilk kez başvuran iseniz, ilk uygulama seçin. E-ikamet doldurduktan sonra, tüm ayrıntıları ve ödeme için vergi dairesi de sahip olduğunuz para miktarı ile onay sayfası göreceksiniz. Mümkünse, Vergi Dairesi bunu isteyebilir Bu sayfayı yazdır.
Oturma izni için vergi ödeyen ve tüm belgeler hazırlanmış, randevu tarihte ettikten sonra, yerel ofisi ziyaret edin ve bizzat uygulamak gerekir.

İkamet izni uzatma

Eğer geçerli ikamet izni varsa, daha önce bahsettiğimiz çoğu adımı takip etmek gerekir. Bunun yerine online rezervasyon yapma, sadece online başvuru göndermek ve ya kurye Postane tarafından tüm belgeleri göndermek gerekir.