Türk Vatandaşlığı

2018/11/17

Turkish CitizenshipHer yıl, Türk vatandaşlığı için başvuruda birçok yabancı var. Türk vatandaşı olmak, Türk vatandaşlığı almak için gerekli olan bazı gereksinimler vardır.

Türk vatandaşlığı almak ve elde etme yolları

1. Türk vatandaşlığının doğum: bir anne olmalıdır Türk vatandaşı, çocuğu alır Türk vatandaşlığı tarafından otomatik olarak doğum

2. Türk vatandaşlığının yetkili makam kararı ile doğumdan sonra:
genel uygulamalar
Türk vatandaşlığı için başvuru olacaktır:
reşit ve kendi ulusal yasalarına göre hareket etme kapasitesine sahip -
- 5 yıldır kesintisiz Türkiye'de ikamet edilmesi kolay yolu, Türkiye'de oturma izni almak için Türkiye'de gayrimenkul sahibi olmak: vize eğer Türkiye'de bir emlak satın almak ve kendi her yıl uzatılabilir. Böyle bir yatırım var ve kolayca sizin ve aileniz için oturma izni alabilir.
- Türkiye'de yerleşmek tespiti doğrulamak
- halk sağlığı açısından hastalık oluşturan engel değil
- Türk yeterli düzeyde konuşabiliyor olmak
- Türkiye'de fon sağlamak için gelir ya da bir iş var
iyi ahlaki karakter -
- ulusal veya kamu güvenliğine karşı hiçbir eylem yok
Türk vatandaşlığı için şansını Türkiye'de kültür ve toplum için değerli bir katkı yapabilir olduğunuzu ispat ederseniz geliştirilebilir.

b) istisnai uygulama
Adaylar Bakanlar Kurulu Kararı ile Türkiye vatandaşlığı için uygun olabilir. Ulusal güvenlik ve kamu düzeni bakımından engel teşkil eden herhangi bir işlem var sağlamak gerekir. Koşullar:
- yabancılar bunu brough bir sanayi planı için Türkiye veya özel hizmet ekonomik, teknolojik, bilimsel, sosyal, sanatsal, kültürel ve spor alanları
vatandaşlığa gerekli olan yabancıların
- insanlar göçmen olarak kabul

Türk vatandaşlığının yeniden c) uygulamaları edinme
Türk vatandaşlığının yeniden kaybetmiş olan insanlar için geçerlidir, Türkiye'de en az 3 yıl ikamet etmek gerekmektedir.

evlilik yoluyla Türk vatandaşlığı için d) uygulamaları
Bu şekilde Türk vatandaşlığı nasıl en kolay yollarından biridir. Türk vatandaşı ile evlilikten 3 yıl sonra, yabancı vatandaşlık için aşağıdaki gereksinimleri ile Türkiye de geçerli olabilir – evli çift birlikte yaşamak zorunda, eylemleri ulusal veya kamu güvenliği ya da aile Birliği için uygun olan herhangi bir eyleme karşı olamaz.

Evlilik yoluyla Türk vatandaşlığı için genel uygulamalar ve uygulamalar, birkaç adım sonra, İçişleri Bakanlığı son kararı verir.

Bu metin Türk vatandaşlığı alma işlemi hakkında kısa bir bilgi içerir.