Türk Vatandaşlığı Almak Yatırımcılar İçin Artık Daha Kolay Hale Geldi

Türk Vatandaşlığı Almak Yatırımcılar İçin Artık Daha Kolay Hale Geldi
facebook google plus twitter

Hükümet Gazete'de 19.09.2018 üzerinde yayımlanan Türk Vatandaşlığı Kanunu”, İlgili Yönetmeliklerin Değiştirilmesi Hakkında Yönetmelik “çerçevesinde, yabancı bir vatandaşlık almak için ödemeniz gereken asgari gayrimenkul fiyatı 250 bin dolardan 1 milyon dolara düşürüldü. Bir vatandaşlık almak isteyen yabancılar için yeni özel ofisler açılacak ve gerekli işlemler en kısa zamanda tamamlanacak İçişleri Bakanlığı belirtti.

İle yayımlanan Kararname imzaladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20inci fıkra hükümleri ile İlgili Uygulama Türk Vatandaşlığı Kanunu içerir düzenlemeler hakkında yabancılar “Türk Vatandaşlığının istisnai” değişip değişmediğini.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Geçerli bir pasaport
- 4 adet vesikalık fotoğraf
- Doğum belgesi
- Oturma izni
- Sağlığınız yerinde tıbbi sertifika kanıtlayan ve fiziksel sağlık
Türk Dil yeteneği - sertifika
- Eğer varsa, eşiniz ve çocuklarınız çocuk için (evlilik cüzdanı, doğum belgesi ile ilişkilerini kanıtlayan belgeler)
- Düzenli gelir teyidi (örneğin çalışma izni, emeklilik, kira geliri)
Türkiye - uzun süre Türkiye'de yaşamış olduğunuzu gösteren belge, tüm çıkışları ve girişleri
Türkiye'de akraba - varsa, Türk KİMLİK fotokopisi ve adres

Nasıl Uygulanır

Yeni düzenlemeler sonrasında, Türk Vatandaşlığı almak için düşünülen sermaye varlık için 500 bin dolar 1 milyon dolar düşürüldü. Ayrıca Türkiye'de mülk sahibi olan yabancılar ve vatandaşlık almak istiyorum en az gayrimenkul fiyatı 250 bin dolardan 1 milyon dolara düşürüldü.

Vatandaşlık almak için başka bir koşul en az 100 kişiye istihdam sağlayan ve en az 50 kişi de 100 değişti. Ayrıca, yabancıların Türkiye'de bulunan bankalarda mevduat gereken para miktarı 500 bin $ ' dan 3 milyon $azaldı.

Türk hükümeti tarafından sağlanan bu hızlı finansal yollar dışında, aynı zamanda diğer vatandaşlık tipleri vardır;

Mülk Sahipleri ve İkamet İzni: Türkiye'de gayrimenkul sahibi ve Türkiye'de beş yıl kesintisiz bir dönem yaşamış biri aynı zamanda da Türkiye'de en az 185 gün her yıl kalmış olmalılar ki 5 yıllık dönemde bir vatandaşlık almak için başvurabilirler. En az özellik değeri vatandaşlık bu tür için geçerli değildir.

En kolay yolu bir doğan, bir vatandaş veya her ikisi de Türk ailelerin hemen vatandaşlık hakkı var, çünkü bir aile, bir Türk anne ve baba ile doğması için doğum. Ayrıca, anne ve babanın bir vatandaşlık almak başarılı olursa, onların çocukları da yararlanabilir. Vatandaşlığı kaybetme durumunda tekrar edilebilir uygulanır.

En çok bilinen ve en kolay gibi görünüyor evlilik: Başka bir yolu evlilik. Bir Türk vatandaşı ile evlenme doğrudan vatandaşlık vermez. Ancak, evlilik bir Türk vatandaşı ile en az üç yıldır evli olan yabancılar ve devam eden Türk vatandaşlığı için başvuruda bulunabilirler.

Turkuaz Sistem 2017 yılında tanıttı ve sanat yatırımcılar, ekonomi, teknoloji, spor ve de yetenekli ve eğitimli insanlar yöneticiler neredeyse onlara tam vatandaşlık hakları veren özel bir türü için uygulamak/sağlar Turkuaz Sistem.

Uygulama Süreci

Eğer Türkiye'de ikamet ediyorsanız yerel Valiliği ile uygulayabilirsiniz ve eğer yaşıyorsak, yurt dışında konsolosluk aracılığı ile yapabilirsin. Durumunuza bağlı olarak, uygulama türünü değiştirmek olacak ve aynı zamanda gerekli belgeleri de buna göre değişir.

Söylediğimiz gibi, değişiklik olur ama genellikle pasaport, oturma izni, evlilik cüzdanı, fotoğraf, doğum belgesi vb. Ayrıca Türkçe olarak yapılacak mülakata katılacak olan bireysel başvuru için diğer bir koşul.

Gerekli belgeler ancak İçişleri Bakanlığı ve diğer güncellemeler hakkında bilgi verecektir yaptığı gibi tüm uygulama sürecinin alacağı zaman koşullara bağlıdır. Uygulamanız reddederek, vatandaşlık almak için tekrar Valiliğe başvurma hakkına sahipsiniz Vatandaşlık Kanununa göre.