Türk Vatandaşlığı İsteyenler İçin Altın Fırsat

Türk Vatandaşlığı İsteyenler İçin Altın Fırsat
facebook google plus twitter

Gazete'de yayınlanan Türk Vatandaşlığı Kanunu”, İlgili Yönetmeliklerin Değiştirilmesi Hakkında Yönetmelik “çerçevesinde, yabancı bir vatandaşlık almak için ödemeniz gereken asgari gayrimenkul fiyatı 250 bin dolardan 1 milyon dolara düşürüldü. Bir vatandaşlık almak isteyen yabancılar için yeni özel ofisler açılacak ve gerekli işlemler en kısa zamanda tamamlanacak İçişleri Bakanlığı belirtti.

İle yayımlanan Kararname imzaladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20inci fıkra hükümleri ile İlgili Uygulama Türk Vatandaşlığı Kanunu içerir düzenlemeler hakkında yabancılar “Türk Vatandaşlığının istisnai” değişip değişmediğini.

BİR MİLYON DOLAR YERİNE, BİN 250 DOLAR YETERLİ

Yeni düzenlemeler sonrasında, Türk Vatandaşlığı almak için düşünülen sermaye varlık için 500 bin dolar 1 milyon dolar düşürüldü. Ayrıca Türkiye'de mülk sahibi olan yabancılar ve vatandaşlık almak istiyorum en az gayrimenkul fiyatı 250 bin dolardan 1 milyon dolara düşürüldü.

Vatandaşlık almak için başka bir koşul en az 100 kişiye istihdam sağlayan ve en az 50 kişi de 100 değişti. Ayrıca, yabancıların Türkiye'de bulunan bankalarda mevduat gereken para miktarı 500 bin $ ' dan 3 milyon $azaldı.

BAKANLIK AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığı bu konu hakkında yayımlanan açıklamada, vatandaşlık almak isteyen yabancılar için yeni özel ofisler açılacak ve gerekli işlemler en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.