‘Türkiye'nin Maldivleri’ Salda Gölü Binlerce Ziyaretçi Ağırladı

‘Türkiye'nin Maldivleri’ Salda Gölü Binlerce Ziyaretçi Ağırladı
facebook google plus twitter

White beach ve Burdur su kalitesi Salda Gölü Maldivler benzetilen ve son yaz sezonunda yaklaşık 300 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

• Burdur Yeşilova bölgesinde beyaz plaj ve su netlik ile Maldiv Adaları benzetilen olan Salda Gölü, yaz sezonunda 300 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

• Göz kamaştırıcı güzelliği ile ziyaretçileri büyülüyor olan Salda Gölü, tektonik bir çukur üzerinde 183 metre derinlikte kapalı bir havza içinde yer almaktadır.

• 1989 yılından bu yana Doğa Koruma Alanı statüsüne sahip ve geçen yıl tanıtım faaliyetlerini Türkiye "Maldivler" yüksek bir turizm potansiyeline sahip ve medyada sosyal paylaşım nedeniyle popülaritesi artmıştır.

• Yurtdışında yaz mevsiminde görmek ve ülkeden bu doğa harikası fotoğraf ve isteyen binlerce ziyaretçi, Salda Gölü'ne akın etti.

• Burdur Valisi Hasan Şıldak, Salda Gölü popülerliği günden güne artıyor dedi.

Geniş bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyledi, "turizm Gölü haline getirmek için kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz olan Salda Gölü, önem verdikleri Vali Şıldak belirtti."

Yurt içinde ve yurt dışında Salda Gölü tanıma sürekli artmaktadır gerçeğini emphazised dedi ki:

  • "Yaz döneminde ziyaretçi sayısında önemli bir artış gördük. Mayıs-Haziran-Temmuz ayında gelen ziyaretçi sayısı Ağustos bu yıl baktığımız zaman, Ziyaretçi Sayısı yaz sezonunda 40 bine ulaştı. yaklaşık 300 bin yerli ve yabancı ziyaretçi görmek için gel "

Gölün her iki mayo ve fotoğraf çekimleri durumu nedeniyle ziyaretçi çeken •Şıldak vurguladı. Bölgenin Doğal Koruma Alanı içinde turizm merkezi olarak ilan edildi ve korunan bir sulak alan olduğunu söyledi.

·"YOL HARİTASI BELİRLENDİ"

Bu doğa harikası, temiz, korunmuş ve gelecek nesillere değer bırakarak söz konusu Şıldak söyledi.

"Bu amaçla, hizmet açısından daha uygun koşullar için koruma, temizlik ve Turizm sağlamak için çalışmaları başlattık. Çevre ve Şehircilik Bakanımız bu çalışmaları destekler. Çalışmalar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda devam etmektedir.

Göl bizim ülke ve uluslararası turizm için daha iyi şartları olan ziyaretçilere hizmet edecek ve ihtiyaçlarını, aynı zamanda koruma önlemleri en iyi şekilde alınacak en iyi şekilde karşılanacak bu çalışmalar sonucunda umut ediyoruz. Bu çalışmalar önümüzdeki sezon meyvesini verecektir diye düşünüyoruz.

·"GÖZ KAMAŞTIRICI BİR YER"

İlk defa geldim gibi: "Manisa Salda Gölü'ne gelen, Nilgün Kocaaga yer izlenimi ifade etti. Çok hoşumuza gitti ve bizi çok şaşırdık inanın. Herkes önce bana söylediği kadar güzel değil.”

Antalya'dan döndü ve “su çok güzel, burada çamur banyosu yaptık dedi: Salda Gölü hakkında merak ediyorlardı durmuştu onlar Ankara'dan Tolga Keskin söyledi. Saflık kalır korudu ve güzellik şımarık olmayacak umuyoruz.”