Türkiye'de etkileyici Tarihi yerleri

Türkiye'de etkileyici Tarihi yerleri

Anadolu Yarımadası sayısız medeniyetler ve imparatorluklar için bir yerleşim yeri olmuştur. Önce bile Helenistik Çağlardan başlayarak, pek çok grubun yerleşmiş, yaşamış veya alanı geçti. Asya ve Avrupa arasındaki bağlantıyı olmak, yarımadanın bir yolu olarak pek çok grubun diğer kıtaya ulaşmak için kullanılmıştır. Ayrıca, Anadolu antik ve yakın tarihi karlı ticaret yollarını tutar. Böyle hareketli bir tarihi geçmişe sahip olan Türkiye, dünyanın en tarihsel zengin ülkelerinden biri haline geldi. Türkiye müzeleri, çeşitli dönem ve uygarlıklara ait sayısız parça ile neredeyse tüm İlçelerde kurulmuştur. Birçok site daha çok ziyaret ve açık, arkeolojik çalışmaları devam etmektedir. Bu kültürel açıdan zengin ve muhteşem atmosferi imparatorluklar tarafından, vb geçen insanların, medeniyetlerin, dalgaların bıraktığı izleri tarafından oluşturulur.

Hangi tarihi yerleri Anında Size Hayran olacak

Türkiye'yi ziyaret için sayısız mucizeler vardır ama, son derece güzel ve büyüleyici alabilir. Özellikle, çok sayıda sütun ve tarihi yerleri olan Türkiye'nin Akdeniz Kıyısındaki Likya Yolu. Akdeniz bölgesinde deniz taşımacılığı nedeniyle önemliydi. Bu nedenle, sahil yerleri kaleler, limanlar ve pek çok eski yerleşim yerleri var. Bazı yerlerde yer efsaneleri katılan insanların işaretlerini (örneğin, Troy, Büyük İskender ya da Saint Paul Helen gibi. Ayrıca, farklı medeniyetlerin çok kültürlü ve multireligious doğa Olası tapınak, manastır, cami ya da sinagog rastlamak için yapar.

  1. Gobeklitepe

Şanlıurfa, Türkiye'nin Güneydoğu kesiminde bir il merkezine 15 kilometre uzaklıkta, Gobeklitepe, bir tepenin üzerinde yer almaktadır. Gobeklitepe 1963 yılında keşfedildiğinde, bu son derece görüş tarihçilerinin noktası değişti. Çünkü, o zamana kadar, Stonehenge, en eski insan yapımı tarihi tapınak olduğu düşünülüyordu. Daha sonra, Gobeklitepe öncesi 6.500 yıl Stonehenge tarihleri tesbit edildi. Dünya tarihinin ilk inanç merkezi olduğu bilinmektedir. Bölgede, 20 tapınak tespit edilmiştir, ancak bunlardan sadece 6 şimdiye kadar ortaya çıkarılmıştır. Geri sitenin geçmişi nasıl gider hakkında ipucu verir Gobeklitepe, duvarlar ve taşlar üzerinde çizik gibi hayvan simgeleri ve hiyeroglif. Site 2011 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yerini aldı.

Gobekli Tepe

  1. Efes

Efes İzmir'in Selçuk ilçesinde yer almaktadır. En önemli medeniyeti antik çağın, kültür, bilim ve Sanat Merkezi olarak kabul edilir. İnsanlar arkeolojik kazılarda Efes 100 yılı aşkın bir süredir çalışıyoruz. İşaretleri ile Neolitik dönemden belirtildiği gibi şehrin kuruluş 9.000 M. Ö. Antik dünyada, Efes Antik Kenti, Doğu ve Batının orta olarak kabul edilir. Daha sonra, liman ve siyasi ve kültürel merkezi olmanın yanı sıra Roma İmparatorluğu'nun Asya eyaletinin başkenti oldu. Efes Antik Kenti, 1994 yılında Dünya Mirası Geçici Listesine girdi ve ana liste için 2015 yılında taşındı.

Ephesus

  1. Hattuşaş

Türkiye'nin Çorum ili Boğazkale ilçesinde, Hititler, Hattuşaş başkentidir. Antik Anadolu'nun en önemli şehirlerinden biridir. Hattuşaş kalıntıları içinde tapınaklar, Kraliyet evler ve duvarlar var. Sitenin yapısı zaman mimari çok gelişmiş olduğu fikrini verir. Hattuşaş UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır.

  1. Perge

Perge antik Anadolu sipariş şehirdeki en iyi olarak bilinir. Bugün Antalya Güney 17 kilometre mesafede yer almaktadır. Mermer heykeller için ünlü bir antik Roma şehri. Şehrin ortasında şehri bölen su kanalları ile mükemmel tasarlanmış ve donatılmıştır. Bu kanal dört çeşme ve iki büyük banyo için su sağlar. Şehrin savunma ekipmanları da kendi döneminin göz önünde bulundurursak olağanüstü. Helenistik dönemde inşa edilmiş, Roma İmparatorluk ve Geç Antik çağlardaki tamir edildi. Bu özellikler Perge UNESCO Dünya Mirası Listesi için önerilen olmasını sağladı.

  1. Zeugma Mozaik Müzesi

Zeugma bugün Gaziantep 27 kilometre uzaklıkta bulunan bir antik Roma kenti. Roma antik kenti, Büyük İskender tarafından Selevkia Euphrates adıyla kurulmuştur. Mozaikleri ile ünlüdür. Roma İmparatorluğu zamanın kendisi ve İmparator için köprü demek ‘adı Zeugma verdi Şehre bağlı. Şehrin zenginliği ve Roma İmparatorluğu döneminde refah sembolü. Ancak daha sonra, Sasani Kralı I. Sapur şehri işgal etti ve yok etti. Antik kentin kalıntıları, mozaikler Gaziantep bugün yer alan Zeugma Mozaik Müzesi'nde sergileniyor.

  1. Olimpos ve Kemer

Mersin antik Çağ'da Olympos olarak bilinen ve bugün Tahtalı Dağı olarak bilinen bir dağ bulunur. Onun geçmişi korsan atfedilir. Bazı güçlü korsanlar bir üs olarak kullanılan yer. Korsanların yerini terk ettikten sonra, boş kaldı, ama kalıntıları hala orada. Doğal-gaz-dans alevler bakmak için inanılmaz bir şekilde büyümüştür. Bu Homeros'un İlyada içinde korkunç bir yaratık olarak tasvir bile.

  1. Nemrut

Nemrut bugünkü Adıyaman Kahta bölgesinde bir dağ. Dağın tepesinde Epifanes'in Kral Antiochus mezarıdır. Dağın yüksekliği 2150 metre ve tarihi önemi ile dünya çapında bilinir. Çoğu insan orada gün batımını izlemek için sitesini ziyaret edin. Hayal edebileceğiniz en sihirli deneyimler olduğu söyleniyor. UNESCO Dünya Mirası Listesinde.

  1. Göreme Açık Hava Müzesi

Göreme Hıristiyanlığın erken yaştan birçok sembol ile bir açık hava müzesi, Nevşehir ilinin Kapadokya bölgesinde bulunmaktadır. Alanı bilinen bir ev için manastır hayatı arasında 4inci ve 13inci yüzyıl. Kilise taş bloklar oyulmuş, şapeller, yemekhaneler ve oturma alanları ile mistik görünümlü bir vadi. Oyulmuş kayaların üzerinde, Hıristiyanlığın ilk yıllarında yapılan geometrik süslemeler vardır. Ayrıca İsa'nın hayatından sahneler tasvir duvar resimleri vardır. Açık Hava Müzesi UNESCO Dünya Mirası Listesine 1985 yılında konur.

  1. Aspendos

Antalya'da, iyi korunmuş büyük bir site, Aspendos antik bir Roma Tiyatrosu. Ünlü Roma İmparatoru Marcus Aurelius ikinci yüzyılda inşa edilen tiyatro. Aynı anda 15.000 kişi var.

  1. Sümela Manastırı

Trabzon, reclusion bir yer, Sümela Manastırı tarihi bir manastır. Çok yüksek bir noktada. Sümela Manastırı atina'dan gelen Barnabas ve Sophronios adlı iki keşiş tarafından inşa edilmiş olduğu düşünülmektedir. Konumu bir manastır olarak 1923 yılına kadar kullanılmıştır. Bu alanda ana kaya Kilisesi, birkaç şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal bahar. Ayrıca binalar, hücre ve fırınlarda Dolaplar Türk Sanat işaretleridir.

Adınız Soyadınız *

Please enter your name.

E-posta

Please enter your mail.

Telefon *

Please enter your phone.

Skype