Türkiye'de uluslararası Okullar

Birçok yabancı Türkiye'de ikinci bir ev satın almak veya çeşitli nedenlerden için çalışmayı tercih ediyor. Bu nedenle, Türkiye, Türkiye harekete geçmeden önce düşünmelisiniz yerleşmek çok iyi uluslararası okullar vardır.

Türkiye'de uluslararası Okullar

Türkiye gibi çeşitli amaçlar için dünyanın her yerinden sayısız yabancı insanlar karşılıyor, göç, vb yerleşme. Çoğunlukla aileleri ile birlikte, bu yüzden eğitim önemli bir sorun haline geliyorlar. Türkiye'de bir süre için iyi ya da yaşamayı tercih eden insanlar için birçok seçenek vardır. Türk eğitim sistemi sürekli değişen ve kısmen akredite bir stil sunuyor. Eğer dünya standartlarında bir eğitim almak ve başka bir ülkede eğitimine devam etmeye karar verdiklerinde mücadele değil çocuklarınız istiyorsanız, Türkiye Uluslararası okullar gibi seçenekleri geniş bir yelpazede sunuyor. Türkiye'de uluslararası okullar Amerikan ve Avrupa Kurumları akreditasyon ile yüksek standart, çok kültürlü, iki dilli bir eğitim sunuyoruz. Onların müfredat Türk okulları farklıdır ama bazıları Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir akreditasyon sağlamak. Sonuçta, gelmeden önce Türkiye Uluslararası okullar hakkında bilgi sahibi olmak faydalıdır.

Yüksek Standart Uluslararası Eğitim

Uluslararası okullar, çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerle çok kültürlü bir ortam sağlamak. Ayrıca az sayıda Türk öğrenci vardır. Okulun bağlı olarak değişir eğitim programlarının ve kendi ana dili, ama çoğunlukla İngilizce. Farklı dünya sınıflar için akredite ve diğer ülkelerdeki okullardan ya da Kolay Aktarım sağlar. Müfredat, Dil ve diğer ihtiyaçlarını bir başka, onların eğitim ücretleri ile birlikte. Bu nedenle, bir liste yapmak ve doğrudan daha ayrıntılı bilgi için onlarla temas daha iyidir. Çoğu İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, vb metropollerinden yer almaktadır. Tüm bunları akreditasyonlar gelen dünyevi bilinen kurumlar gibi NEASC ( New England Association Okullar ve Üniversiteler) veya ECIS (Avrupa Konseyi Uluslararası Okullar).

Araştırma başlamak yardımcı olmak için bazı örnekler:

Antalya

1. (ICCA) Antalya uluslararası Topluluk Üniversite: eğitim ana Dil, Türkçe ile desteklenmiş olarak İngilizce okul öncesi, ilk ve orta okul programları sunmaktadır. 3-15 yaş arası öğrenci kabul etmektedir.

2. TED Koleji Antalya: Türkçe, öğretim dili olarak İngilizce ve Almanca ile anaokulu, ilköğretim ve lise programları sunmaktadır. Bu IBO, CIS, ECIS ve Eko-Okullar uluslararası kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır.

3. Antalya İSTEK Okulları: Türkçe, İngilizce ve Almanca dil eğitimi sunmaktadır. İngilizce öğretmenleri çoğu yerli yok.

İzmir

1. MEF Uluslararası Okulu: ilk yıl, öğretim birincil dil olarak İngilizce ile ilk ve orta öğretim programları sunmaktadır. Cambridge Uluslararası Sınavlar Üniversitesi için hazırlar.

2. (ACI), özel İzmir Amerikan Koleji: ECIS ve CIS tarafından akredite edilen ilk Türk okuludur. İB Diploma Programı sunmaktadır.

İstanbul

1. (BİSİ) İngiliz Uluslararası Okulu: eğitim kendi ana dili İngilizce olan anaokulu, ilkokul ve ortaokul programları sunmaktadır. Programları değiştirilmiş İngilizce Ulusal bir Müfredat, IGCSE ve Uluslararası Bakalorya Programı vardır.

2. İstanbul International School: okul öncesi, ilk ve orta okul programları sunulmaktadır. Cambridge Uluslararası bir Okul olarak Eğitim, Cambridge Bakanlığı bir akreditasyon ve Uluslararası Okullar Birliği üyesidir.

3. Üsküdar Amerikan Lisesi: eğitim ana dili İngilizce olan Amerikan merkezli bir Müfredata sahiptir. Türkiye'nin en eski ve prestijli okullarından biridir.

4. Alaaddin Okul: eğitimin birincil dil olarak Fransızca ile bağımsız bir müfredat vardır. Program Fransız Bakalorya Diploma verir.

5. Kazanmıştır St. Georgs-Kolleg (St. George Avusturya Lisesi / Karaköy St. George): Bu tarihler geri 19ncu yüzyılda kurulan Avrupa veya Amerikan misyonları Türkiye. Eğitim ana dili Almanca.

Ankara

1. 4-19 yaş arası (ULP 110 Bilkent Laboratuvar Ve Uluslararası Okulu: Çocuk özel gün okul için kabul edilir. İB Diploma programı vardır.

2. İngiliz Büyükelçiliği Çalışma Grubu: İngiltere Büyükelçiliği tarafından Ankara'da Kurulan, çoğunlukla 3-11 yaşları arasındaki İngiliz vatandaşları kabul eder. Öğretimin temel dil olarak İngilizce Ulusal Müfredat, İngilizce ile sunulmaktadır.

3. Balgat, Askeri BİZİM eski özelliği Türk askeri üssünde bulunan George C. Marshall Okulu. ABD vatandaşları ve Büyükelçilik personeli kayıt için öncelikleri var. 5-18 yaş arası çocuklar kabul eder. Eğitimin birincil dil olarak İngilizce ile Amerikan eğitim sistemi izler.

4. 6-18 yaş arası öğrencileri kabul eden bir Fransız okulu olduğu özel Tevfik Fikret Okulları. Eğitim ana dili fransızcadır.

5. TED Ankara Koleji: TED Türkiye birçok ilde okullar bir kuruluştur. Ülkenin en eski ve en prestijli okullarından biridir. Eğitim sınav ve ana dili İngilizce olan 6-18 yaş arası öğrenci kabul etmektedir.

Adınız Soyadınız *

Please enter your name.

E-posta

Please enter your mail.

Telefon *

Please enter your phone.

Skype