Van Kedisi

Türkiye'nin Van ilinde, özel ve saf bir kedi türü olan Van kedi cins. Van Üniversitesi, ırkın korunması için üniversite bünyesinde bir araştırma merkezi.

Van Kedisi

Van Kedisi kedi benzersiz bir cins olan Türkiye, özel özelliklerinden biridir. cins adı memleketi olan Türkiye'nin Van ilinden geliyor. Van kedisi özellikle Türkiye büyüdü saf bir ırk. 1969 yılında, saf bir kedi cins olarak kabul edildi ve doğal saf kedi bir cins oldu. İngiltere'ye bir çift tarafından kaçırıldılar sonra Van kedisi’ memleketi Türkiye Van ilinde, fakat Avrupa yayılıyordu.

Van kedisi özellikleri çok güzel. Kedi seven ve ayırırlar. İnsan seviyorlar. Kediler arasında çok nadir olsa da, bu cins su için seviyor. Aynı zamanda iyi bir avcıdır. İnsanlar için iyi ve eğlenceli arkadaş olduklarını, ama kendi iradesine karşı sarınmış olmaktan nefret ediyorlar.

Kafaları orta büyüklükte ve yüzleri Üçgen vardır. Elmacık kemikleri ve kısa, ama güçlü boyunları çıkıntılı var. Van kedisi sık gözleri ile tanınır. Mavi ya da ela gözleri var, ama son derece farklı renkli gözleri; biri mavi, biri ela. Yuvarlak ve önemli öğrencileri, büyük ve geniş kulakları ve pembe burunları, pençeleri ve iç kulakları vardır.

Vücutları kaslı ve uzun, arka pençelerini göre daha kısa ön pençeleri ile. Saçları uzun ve kuyruklu bir tilki gibi. Van kedileri günlük bakımlı ve sağlıklı saç tutmak için fırça gerekir. Saçlarını yaz aylarında döken ve kış düzenli bir şekil alır.

Türkiye'nin Van ilinde Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van Kedisi Araştırma Merkezi vardır. Çeşitli araştırmalar, her yıl cins hakkında daha fazla gerçekleri keşfetmek için, ama aynı zamanda cins özgünlüğü korumak için denemek değil sadece. Beslemek, hayvan ve kediler fırça randevu merkezi ziyaret edebilirsiniz. Merkezi birlikte daha fazla su onları zevk için bir yüzme havuzu ile 350 kedi vardır.

Adınız Soyadınız *

Please enter your name.

E-posta

Please enter your mail.

Telefon *

Please enter your phone.

Skype