sort-gridsort-list

Alanya'da Satılık Gayrimenkul

Alanya, Antalya İli, Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Antalya'nın ilçesi olan Alanya, muhteşem bir yaşam sunuyor. Alanya'da her bütçeye ve zevke uygun satılık daire ya da villalar vardır. Hareketli merkezi ya da güzel doğaya sahip huzurlu sakin alanlar arasında seçim yapmak mümkündür. En önemlisi biz, geri dönüşü olan yatırım, uygun fiyatları ile daire veya villa satın almanız için burdayız. Alanya, 30 dakikadan daha kısa bir mesafede olan Gazipaşa Havaalanı ile yaklaşık 90 dakika uzaklıkta olan Antalya Havaalanının tam ortasında yer alır. Antalya ve Gazipaşa, iç ve dış hat ile çalışır. Bu nedenle ulaşım, çoğunlukla havaalanı transferleri kullanarak gerçekten çok kolaydır.Benzer KonumTurizm Beldesi Alanya

Akdeniz ve Toros Dağları arasında yer alan, adeta bir cennet vadisi olan Alanya; Türkiye'nin en popüler turizm merkezlerinden biridir. Uzun sıcak yaz mevsimi, filmleri aratmayan yağmuru ile tutku verici Kleopatra Plajına sahiptir. Birçok restoran, bar, disko, ünlü gece hayatı, güzel plajları, hafif kış ayları ile büyük Akdeniz iklimine sahiptir. Alanya'da bulunan Dim Vadisi; pek çok turist çeken sakin bir doğa içinde güzel bir yere sahiptir. Bölgedeki insanlar, harika Dim Nehirden akan suyun rahatlatıcı sesinin keyfini sürebililsin diye alanda nehir kenarı restoran doludur. Alanya'da bir mülk satın almak için en büyük neden Türkiye'nin en sıcak yerlerinden biri olmasıdır. Birçok turistin Türkiye'de daire veya villa alırken Alanya'yı tercih etmelerinin nedeni ise, burada uzun yazları geçirmek, emekli hayatını en verimli şekilde değerlendirmek içindir.

Alanya'da Yaşam Maliyetleri

Alanya'da yurtdışından gelen insanların hayatı oldukça güzeldir. Fiyatları ise maliyetler açısından çok uygun. Tabii ki, her daire veya villanın konumu ve boyutu farklıdır. Alanya bölgesinde aylık ve yıllık maliyetler pek yüksek değildir. Elektrik ve su faturaları her ay toplamda yaklaşık 100-140 euro civarındadır. Her dairede olası elektrik kesintileri için jeneratör mevcuttur ve fiyatı 50 euro kadardır.

Alanya da gayrimenkul almak, büyük bir yatırımdır ve geri dönüşü vardır. Gayrimenkul değerinin her geçen yıl arttığını, son yıllarda emlak piyasasının % 20-25 oranında bir büyüme gösterdiğini belirtmek isteriz. Birçok kişi ev ve villalarını dönemde boş bırakmak yerine, bir getiri elde etmek için, kiraya vermeye karar verirler. Bu yönden kira getirisi oldukça yüksek dairelerin, kiralama fırsatı tüm yıl boyunca devam eder.

Alanya Bölgesindeki Gayrimenkuller

Birçok kişi, popüler ve ünlü Alanya merkezine oldukça ilgi duyuyor. Ana caddesinde bulunan lüks restoranlar, dükkanlar, çarşı kafeteryaları, limanda bulunan çeşitli gemileri ve canlı gece hayatı ile dünyanın gözdesi olmuştur. Bölgenin Limanı'nda bulunan “Kızıl Kule” Alanyanın tarihi simgesidir. Başka bir cazibe ise, tarihi kalesi ve kalıntılarının bir dağ boyunca uzanmasıdır. Bu eşsiz tarihi yaşamak için damlataştan kaleye bağlanan teleferiği denemelisiniz. Böyle bir güzelliğe erişmek için alacağınız satılık gayrimenkuller plaja ve şehir merkezine yürüme mesafesindedir.

Cikcilli

Alanya çok fazla tatil beldesinden oluşmaktadır. Merkeze en yakın beldesi Cikcillidir.  Cikcillinin rahat ve sakin bir havası vardır. Merkeze yakınlığı ve Alanyadaki  büyük alışveriş merkezlerinden birini içinde bulundurmasıyla dikkat çeker. Bu bölgede yatırım amaçlı gayrimenkul alımı oldukça popülerdir.

Oba

Diğer ünlü belde ise Oba; birçok yabancı alıcılar tarafından tercih edilen sakin ve sessiz bir ortamda yer almaktadır. Dinlendirici ve rahatlatıcı havasıyla insanlar bu ortamın keyfini sürebilmenin mutluluğunu yaşıyor. Bu nedenle sakin bir yerde yaşamak isteyen insanlar için uygundur. Aynı zamanda Oba da, uygun fiyatlarda satılık gayrimenkul bulmak oldukça kolaydır.

Tosmur

Kaliteli yaşam için bir diğer adres Alanya Tosmur, Oba beldesinin bitimiyle başlar. Tosmurda da sakin bir sessizlik mevcuttur onu özel kılan ise , o yeşil ve mavinin buluşması olan Dim Vadisine olan yakınlığıdır. Özellikle konumu ile Tosmur gayrimenkul fiyatları, bütçelere her türlü uygun bulunmaktadır.

Kestel

Kestel huzurlu bir beldedir. Bu harika ortamda, kumlu plajının keyfine varmak mümkündür. Kestelde çok sayıda satılık lüks gayrimenkuller bulunur, zevkle yaşayacağınız gayrimenkuller tamda Kestel'dedir. Halen İnşaat aşamasında olan birçok gayrimenkul vardır. Kestelde ev sahibi olmak size çok şey kazandıracaktır.

Mahmutlar

Alanya'nın popüler tatil beldesinden biri olan Mahmutlar ise özellikle dosthane sokakları ve restoranları mükemmeldir. Mahmutlar da mülk satın almak avantajlı bir yatırım olacaktır. Denizin o eşsiz kokusunu koklamak ve sahil boyu yürürken doğayı içinizde hissetmek için Mahmutlar, fiyatlarıyla da gayrimenkul alımı için kaçırılamaz bir fırsattır.

Avsallar

Uygun fiyatlar ve eşsiz doğada nefes almak istiyorsanız Avsallar beldesi tam size göre. Muhteşem kumlu plajı ve yoğun gece hayatı ile Avsallar bir harika. Dubleksleri ve lüks gayrimenkulleriyle dikkat çekmektedir.

Tepe

Tepe Mahallesinde bulunan gayrimenkuller, muhteşem toros dağlarından benzersiz deniz manzarasına dalmanızı sağlar ve çok uygun fiyatlardadır. Aynı zamanda harika villalarda manzaraya Tepe'den bakmak başka bir huzurdur. Birçok yabancı doğa içinde, şehir stresinden uzak yaşam sürmek için burada gayrimenkul almaya karar veriyor.

Alanya, Antalya İli, Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Antalya'nın ilçesi olan Alanya, muhteşem bir yaşam sunuyor. Alanya'da her bütçeye ve zevke uygun satılık daire ya da villalar vardır. Hareketli merkezi ya da güzel doğaya sahip huzurlu sakin alanlar arasında seçim yapmak mümkündür. En önemlisi biz, geri dönüşü olan yatırım, uygun fiyatları ile daire veya villa satın almanız için burdayız. Alanya, 30 dakikadan daha kısa bir mesafede olan Gazipaşa Havaalanı ile yaklaşık 90 dakika uzaklıkta olan Antalya Havaalanının tam ortasında yer alır. Antalya ve Gazipaşa, iç ve dış hat ile çalışır. Bu nedenle ulaşım, çoğunlukla havaalanı transferleri kullanarak gerçekten çok kolaydır.