KargıcakKüçük bir tatil köyü. Kışla ve Alanya'nın 15 km Doğusunda sadece 3 km uzaklıktadır. Alanya'da muhteşem Deniz ve güzel Toros Dağları ortasında yer almaktadır. Ağaçların ve doğanın birçok güzelliklerle çevrilidir . Yerel halkın ve yetkililerin çabaları ile, doğa bölgesinde korunur. Temiz bir çevre ve huzurlu plajları vardır. Ayrıca, muhteşem portakal ve muz bahçeleri vardır.

Hava Tahmini

Akdeniz Kıyısında olmakla birlikte, yaz, kış, sıcak ve yağışlı, sıcak ve güneşli. Tatil son 9 ay mevsim ve doğal kumlu plajları ve birçok güneşli gün tadını çıkarabilirsiniz.

Alanya Ulaşım

Alanya Uluslararası Antalya Havalimanı 140 km, Alanya Gazipaşa Havaalanı'na 30 kilometre kadar yakın. Birçok eğlence olanakları ve gezi faaliyetleri bulabileceğiniz, Alanya merkezine 15 kilometre . Antalya şehir merkezine 136 kilometre.

Sağlık Tesisleri

Alanya bölgesinde büyük sağlık tesisleri yok, ama komşu olanlar hastane var. Alanları büyük ölçekli birçok Aile Sağlığı Merkezi ve özel poliklinik var. Hizmetleri bu sağlık tesisleri çalışıyor ve aynı zamanda kolayca eczanelerde bulabilirsiniz.

Alanya Nüfus

2017 verilere göre, bölgede yaşayan yaklaşık 3000 kişi var. Nüfusun yarısı erkek ve yarısı kadın. Yaz aylarında nüfusu iki katına veya nedeniyle ilçenin yüksek popülerlik için üç katına.